top of page
1560737_10152101620718851_334233381_n.jpg

הסיפור שלי 

עוד בהיותי ילדה קטנה בבית הוריי נמשכתי למטבח ובעיקר לריחות האפייה שעלו מהתנור החם, לטעמים המנחמים של העוגות והעוגיות ולמרקמים המיוחדים שהשתנו ממאפה למאפה ומעוגה לעוגה כבדרך קסם.

שנים חלפו מאז והזיקה לאפייה רק הלכה והתגברה עם כל שנה שעברה לה. הייתי אופה בכל הזדמנות ונהנית מכל רגע.

מסלול חיי אז היה דיי סטנדרטי: צבא, חתונה, הולדת בני הבכור, לימודים לתואר ראשון, עבודה...

הצמיחה המקצועית שלי בתחום האפייה החלה בהדרגה. למקומות העבודה בהם עבדתי במשך השנים הייתי נוהגת להביא מטעמים ומאפים מפרי ידיי וזכיתי לשבחים ולפירגון מכל מכריי. באחת החברות בהן עבדתי הציעו לי הצעה מפתה: להיות אחראית על ה-"HAPPY HOUR"- אירוע חברתי שבועי שבו נפגשים יחד כל עובדי החברה, נהנים מאוכל טוב, מדברים על ענייני דיומא, צוחקים ומחזקים את הקשרים הבינאישיים (מנהג שעליו אני ממליצה בחום לכל חברה!).

כמובן שלקחתי את ההצעה בשתי ידיים וכך במשך 3 שנים בכל יום חמישי, זכיתי לפנק את כל העובדים בקינוחים מיוחדים, בעוגות טעימות (שעם הזמן הלכו ונהיו מקצועיות יותר ויותר), בקישים מצוינים, בפשטידות עשירות ועוד ועוד.

הפרגון והתגובות שקיבלתי מכולם כולל המנהלים ובעלי החברה, היו מדהימים. אנשים החלו להזמין ממני מאפים מכל הסוגים כדי להתענג עליהם בבית עם המשפחה, בשבת, בחגים, באירועים, ימי הולדת וכו'. במקביל, התחלתי ללמד אפייה בקבוצות קטנות, להנחות סדנאות אפייה לילדות ונערות בימי הולדת ולהעביר סדנאות אישיות. כך ממש הלך ונרקם העסק שלי, הבייבי שלי שנקרא: "עוגליתא".

עם השנים ההזמנות לעוגות, עוגיות, קישים, פשטידות וקינוחים הלכו והתרבו (תודה לאל!) והעסק החל לצבור תאוצה. וכך מצאתי את עצמי עובדת בשתי משרות: משרה מלאה כעוזרת מנכ"ל ומשרה שנייה בשעות הערב באפייה והכל תוך ניהול הבית וגידול ילדיי לבד. הלחצים וקשיי החיים לא פסחו גם עליי... להיות אם חד הורית זה לא קייטנה. ההתמודדויות רבות מאד והאתגרים קשים יותר כשאת לבד במערכה. ובכל זאת, למרות הלחצים והקשיים מכל הסוגים, הנאתי מהאפייה לא נפגעה כי אם התחזקה והשתרשה עמוק בתוכי. תגובות האנשים שנהנו מפרי ידיי ריגשו אותי, מילאו את ליבי והעצימו אותי. הפירגון, העידוד והתמיכה של הסובבים אותי יצרו בי עוד ועוד כוחות ואנרגיה להמשיך.

בשנים האחרונות לקחתי את עצמי עוד צעד אחד קדימה והחלטתי להגשים חלום: נרשמתי ללימודי קונדיטוריה בבית הספר המקצועי לקולינריה בישראל "בישולים". התמדתי בלימודים, התאמנתי המון, השקעתי את כל כולי באפייה ולשמחתי הרבה סיימתי את לימודיי בהצטיינות וזכיתי לתעודה הנכספת. לראשונה בחיי הרשיתי לעצמי להיות גאה בי, להתפעם מיכולותיי ומכישוריי שזכו להוקרה ולהערכה מאנשי המקצוע המובילים בישראל.

אז זו אני, גלית, קונדיטורית פטיסרי ומנחת סדנאות אפייה

אני אוהבת את עולם האפייה והקונדיטוריה ומאמינה בכל ליבי שכשעושים באהבה הכל יוצא טעים ברמה בלתי רגילה. האהבה של לקוחותיי היקרים לליבי מחזקת אותי, התפעלותם כבר מהרגע שבו הם מגיעים לאסוף את ההזמנות מהאריזות היפות שבתוכם יושבים המטעמים, גורמת לי לעונג רב, שלא לדבר על המחמאות הרבות שמגיעות אחרי שטעמו! כל אלה מזכירים לי שוב ושוב שזה הייעוד שלי, המקום הטבעי שהכי כייף לי להיות בו. השלמות שלי.

היום, אחרי שנים רבות של טיפוח הבייבי שלי, העסק שלי עוגליתא ועבודה בשתי משרות זכיתי להגשים את החלום שלי ויצאתי לעצמאות עם אמונה שלמה וידיעה ברורה שעוגליתא תמשיך לפרוח ולצמוח והשמיים הם לגמרי לא הגבול עבורי

אוהבת אתכם 

גלית

bottom of page